הכנה לראיון עבודה
כלים למועמד/ת » ראיון עבודה » הכנה לראיון עבודה
 Search

הכנה לראיון

זומנת לראיון עבודה, למשרה ההולמת את כישוריך, מה עכשיו ?הכנה לראיון עבודה

שלחתם קורות חיים והנה מגיע הטלפון המיוחל - זימון לראיון עבודה. נכון שזימון לראיון עבודה אינו מבטיח קבלה לעבודה אך זו ההזדמנות הגדולה שלכם לשווק את עצמכם, לשכנע שאתם מתאימים למשרה וגם ללמוד קצת יותר על החברה בה אתם רוצים לעבוד. במהלך הראיונות מגיעים מועמדים רבים נוספים המשוכנעים שהם מתאימים לתפקיד בדיוק כמוכם. לכן, הכנה לראיון עבודה מגדילה את סיכוייכם להצלחה בראיון באופן משמעותי. איך מתכוננים?
לפניכם חמישה טיפים בנושא הכנה לראיון עבודה. בהצלחה !
 

1.    הצלחה בראיון עבודה - ידע הוא כוח
בצעו מחקר אודות מקום העבודה והתפקיד, ככל שיהיה לכם מידע רב יותר על המשרה והארגון תוכלו לענות בצורה טובה על השאלות בראיון, וכתוצאה מכך תיצרו רושם טוב יותר על המראיין. אם הראיון מקצועי (כמו במשרות תכנות בהייטק) חיזרו על החומר הרלוונטי לפני הראיון. השתמשו בכל מקורות המידע שברשותכם - שאלו את רכז/ת כוח האדם על החברה, היכנסו לאתר החברה, חפשו עליה באינטרנט, שאלו בין מכריכם - אולי מישהו עובד בחברה או מכיר אדם שעובד בה ויוכל לספק לכם מידע בעל ערך.
 

2.    היו ייצוגיים
כולנו מכירים את האמרה "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו" אך מי באמת מצליח להתעלם ממראה חיצוני ? לבוש שאינו מתאים למשרה עלול לשדר חוסר רצינות, כך שגם אם עשיתם רושם טוב על המראיין, יתכן שהוא יירתע ויעדיף מועמד /ת אחר /ת על פניכם. מעבר לכך, ישנם תפקידים רבים המחייבים פגישות עם לקוחות והמראיין עלול להסיק על מידת הייצוגיות שלכם אל מול הלקוחות מהופעתכם במהלך הראיון. אם הופעתכם לא הרשימה את אותו, מדוע שירצה להפקיד לקוחות בידיכם? המפתח – התלבשו באופן ייצוגי ומכובד.
 

3.    ערכו סימולציות
ערכו סימולציות ומשחקי תפקידים בהם חברים או בני משפחה ישחקו את המראיין. אימונים אלו יכינו אתכם לשאלות שלא חשבתם עליהן, יסייעו לכם לבנות תשובות טובות, יצביעו על נקודות חלשות שלכם (ויאפשרו לכם לשפר אותן), ויחזקו את הביטחון בעת הראיון באופן כללי.
 

4.    הגיעו רעננים
חשוב להיות בשיא הריכוז בראיון עבודה. לכן הקפידו על שנת לילה טובה בלילה שלפני הראיון. במידת הצורך שתו קפה או אכלו לפני הראיון על מנת להגביר את הערנות.
 

5.    קחו ספיירים
השאירו מרווח זמן שיבטיח כי תגיעו בזמן גם אם הדרך תארך זמן ארוך יותר מכפי שתכננתם. אם הינכם מתעכבים מכל סיבה שהיא, התקשרו והודיעו על כך בזמן על מנת שלא ייווצר רושם של חוסר אחריות וזלזול.

זכרו - קשה באימונים קל בקרב. הצלחה בראיון עבודה תלויה במידה רבה בהשקעה שלכם בהכנה לראיון.

 
לטיפים על מהלך ראיון העבודה לחצו כאן

למנוע חיפוש המשרות של דנאל הקליקו כאן כעת