מה מעסיקים בודקים

מה מעסיקים בודקים בקורות חיים ובראיון עבודה

עידו איילון - מנהל איזור ירושלים וב"ש


מנהלי משאבי אנוש וחברות המגייסות עובדים מקבלות לשולחנן מאות קורות חיים, שעליהן לסנן ולברור מתוכן את קורות החיים המתאימים ביותר כדי לעבור לשלב הבא. איך יוצרים קורות חיים שיעזרו לכם לעבור את שלב הסינון? איך יוצרים בולטות בקורות החיים שלכם? ואיך ממשיכים את הבולטות הזו גם בראיון עבודה?

כל הסודות מבפנים, על מה מעסיקים בודקים בקורות החיים ובראיון העבודה
דמיינו לעצמכם שאתם צריכים לקבל לעבודה עובד חדש. אתם מפרסמים מודעה ולמחרת פותחים את תיבת המייל שלכם ומגלים מעל 100 קורות חיים. נהדר! אתם חושבים לעצמכם. ומתחילים לעבור עליהם... אחרי כמה עשרות כבר לא כל כך זוכרים מי התאים, למי יש הכשרה טובה, ולאיזה קורות חיים שייך הניסיון במשרה.
ישנם כמה פרמטרים חשובים עליהם צריך לשים דגש, כדי לעבור את שלב הסינון של קורות החיים ולהגיע לשלב הבא:
התאמה למשרה מבוקשת
המעסיק מחפש עובד מתאים למרבית הדרישות שצוינו בתיאור המשרה. בשלב קורות החיים יבדוק המעסיק את אותן דרישות ויברר על אותם סוגי התמחות שכתבתם.
מה עושים?
שימו לב שאתם מתאימים את קורות החיים למשרה המבוקשת. כמספר המשרות אליהן אתם מגישים מועמדות, כך מספר קורות החיים השונים שצריכים להיות לכם.
בידקו אם קורות החיים שלכם מתאימים למרבית דרישות המשרה אליה רוצים להגיע. הכניסו את מילות המפתח שהופיעו במודעת הדרושים אל קורות החיים ותדאגו שמילים רלוונטיות מהניסיון שלכם ומההכשרות שלכם יובלטו בקורות החיים.
הכשרה וניסיון
המעסיק מחפש בראשונה את הרקע המקצועי ו/ או האקדמי שלכם, דבר המעיד על רצינות, התמקצעות ויכולות אישיות. העדפות המעסיק יהיו שונות מתחום לתחום. רצוי שלימודים אקדמיים יחפפו לתחום העיסוק המבוקש. בשלב שני יבדוק המעסיק אם המועמד עבר קורסים מקצועיים על מנת לקבל אינדיקציה על ידע נרחב ויכולת ההתפתחות המקצועית של המועמד. את כל אלו ניתן להסיק מכתיבת קורות החיים.
מה עושים?
מגישים קורות חיים ערוכים ומסודרים כדי שיהיה קל לקרוא בהם. בנוסף, הם צריכים להיות מובנים. מומלץ להגישם בעמוד אחד אך לא יותר משני עמודים ובפורמט WORD שהינו קל יותר לאיתור במאגרים ממוחשבים.
יציבות תעסוקתית
המעסיק יבדוק אם יש בקורות החיים שלכם "חורים" - שנים ללא ניסיון תעסוקתי או החלפת עבודות בתדירות גבוהה בלי הסברים המניחים את הדעת .
מה עושים?
ההמלצה הינה להקדים "תרופה למכה" . הכינו תשובות ענייניות לתקופות העסקה קצרות והחלפת עבודות בתדירות גבוהה. ובכל מקרה אל תשאירו "חורים שחורים" בקורות החיים שיעוררו תהיה ויסיטו את תשומת ליבו של המעסיק מעיקרם של קורות החיים.
שפות
אם המשרה היא בחברה גלובלית או דורשת ידע בשפות, המעסיק יבחן את רמת הידע שלכם.
מה עושים?
בהגשת מועמדות לחברות גלובליות או למשרה בחו"ל יש להדגיש ולהגיש קו"ח מקצועיים בשפה האנגלית. שפות נוספות מלבד אנגלית (שכבר הפכה לשפה בסיסית בכל מקום עבודה) מהוות יתרון בעיני המעסיק.

לאחר הצלחה בשלב הראשון בו קורות החיים ששלחנו עברו את המיון הראשוני, ברוכים הבאים לשלב ראיון העבודה.
מהו בעצם ראיון עבודה? מה בעצם בודקים המעסיקים ולפי אלו פרמטרים? ראיון עבודה הוא סיטואציה עדינה ומורכבת כאחד בו מצד אחד יושב המראיין אשר נמצא בעמדת בדיקה, הקשבה וזיהוי נקודות התורפה ואת היכולות האמיתיות של המרואיין.
ומן הצד השני יושב המרואיין, אשר מעוניין בתפקיד וצריך להביא לידי ביטוי ולהציג את מלוא הפוטנציאל וכישוריו בסיטואציה קצרה יחסית.
חשוב לזכור כי הראיון הוא הכלי השימושי והנפוץ ביותר מבין הכלים האבחוניים לגיוס עובד, אך הוא רק אחד מהכלים וחשוב להיעזר בכלים נוספים. כלים אלה יכולים להיות מבחני מיון, שיחות עם ממליצים או ראיון נוסף עם מראיין אחר.

בשלב ראיון העבודה המעסיקים מתרשמים מהפרמטרים הבאים:

רושם ראשוני – הרושם הראשוני נקבע בשניות הראשונות למפגש. לכן, הקפידו לבוא בלבוש הולם ומוקפד, הפגינו בטחון עצמי במידה ראויה ושימרו על כללי נימוס בסיסיים.
ממוקדות ורצינות – המראיין מצפה מכם לתשובות ממוקדות וישירות על שאלותיו. תשובות שלא ייענו או ייענו בעקיפין יכולות להעיד על עובד לא ממוקד או לא מקצועי מספיק. המראיין בודק את התחומים בהם המועמד מגלה עניין ועל כן יש לתאר את תחומי העניין המקצועיים, אולם להיות פתוח בנוסף לאחרים חדשים או פחות מוכרים. במקרים בהם שמתם לב שהמראיין לא ירד לסוף דעתכם, אל תהססו לשאול באם יש צורך בהוספת פרטים לבהירות העניין.
נינוחות – חשוב להגיע רגועים לראיון, לשבת בנינוחות על הכיסא ולא לזוז מצד לצד באופן תזזיתי , לתת דגש לשפת הגוף בה משתמשים בישיבה, בדיבור (נפנופי ידיים וכו'), דגש מיוחד לשימוש בשפה עשירה מתובלת בביטויים מקצועיים הרלוונטיים למהלך הראיון ולמשרה המוצעת. במהלך הראיון יש להקפיד ולשמור על קשר עין עם המראיין, דבר שמעיד על ביטחון עצמי. צריך לקחת בחשבון כי חלק מראיון הוא התמודדות עם לחצים מכוונים או שאלות פרובוקטיביות וזאת על מנת לבדוק את תגובתכם וגבולותיכם, בכל מקרה רצוי להישאר רגועים ולענות לעניין עצמו.
ביקורתיות – לעיתים המראיין מחפש כלפי מי אתם ביקורתיים בחייכם, דבר שיכול להצביע על יחסיכם עם הסובבים אתכם. לכן, זה לא הזמן או המקום לדבר סרה על מעסיקים קודמים, גם אם לדעתכם הם שגו בהחלטותיהם. באותם מיקרים בהם מבקשים מכם לספר על עצמכם ולציין תכונות חזקות וחלשות, הציגו תכונות שאתם חושבים שהן שליליות אצלכם, אולם רצוי להראות בהן קו של שיפור על פני השנים. לא צריך להציג רבות, מספיקות שתיים או שלוש. מועמד אשר מציג חזות מושלמת – הינו פוטנציאל לבעיות (הוא תמיד צודק, מרבה להתווכח ולא לקבל מרות).

וכמה טיפים אחרונים להכין אתכם סופית לראיון:
עשו שיעורי בית על החברה, על התפקיד ועל המחלקה בה אתם עומדים לעבוד. הגיעו מוכנים והפגינו בקיאות.
עברו על רשימת שאלות נפוצות בראיונות עבודה ולימדו מהן מה התשובות הרצויות לכל שאלה שתוצג לפניכם.
בצעו סימולציה עם אדם נוסף ובסוף הראיון דאגו לקבל משוב על הדרך בה עניתם על השאלות ואיזה רושם השארתם על המראיין.

לסיכום, כדי להבין באופן הטוב ביותר מה מחפשים מעסיקים, כדאי לעשות תרגיל פשוט ולהיכנס לנעליו של המעסיק. בחנו את המשרה המוצעת, וחישבו כיצד אתם יכולים לענות על דרישות המשרה בצורה המתאימה והטובה ביותר.

 

בהצלחה!