לעבוד בחיפוש עבודה

לעבוד בחיפוש עבודה

רוני לביב - מנהל איזור צפון
לעבוד בחיפוש עבודה
מציאת עבודה היא עסק רציני וגורם מכריע בעיצוב ובהשפעה על כל מרכיב בחיינו הבוגרים. מכאן החשיבות הרבה לאופן בו ניגשים לנושא ולניהול הנכון של כל תהליך חיפוש העבודה הבאה שלנו.
בין אם אתם מובטלים ובין אם אתם עדיין עובדים, כדאי שנכיר בכך שתהליך חיפוש העבודה הוא עבודה לכל דבר ועניין וראוי שהטיפול בו יתחיל מנקודת הבנה הזו.

ככל שניגשים למלאכה באופן מודע ומתוכנן, כך משפרים באופן ניכר את הסיכויים למציאת עבודה הולמת. ככל שנכיר ונשלוט יותר בתהליכי הגיוס הצפויים, כך נגביר את השליטה שלנו בתהליך, נפחית את רמת החששות והאי-וודאות וניכנס לתהליך רגועים יותר ובטוחים יותר בעצמנו וכפועל יוצא מכך נשפר באופן משמעותי את הסבירות לקבלת המשרה המיוחלת.

השלב הראשון בתהליך הוא שלב הבירור העצמי והגדרת יעדים.
בשלב זה אנחנו עוסקים בלשאול את עצמנו לא מעט שאלות וזאת ע"מ לשרטט את תוואי הדרך הצפויה: מה היינו רוצים לעשות? מה אנחנו יודעים לעשות? מהו הניסיון שרכשנו עד כה? אילו מגבלות יש לנו? איזו עבודה לא יכולה להתאים לנו בשום אופן ושאלות דומות נוספות.
לאחר בירור זה עלינו לבחון את כלל המשרות הקיימות בשוק העבודה ואיזו משרה מתוכן עולה בקנה אחד עם תוצאות הבירור - ובמילים אחרות: איזו משרה עשויה להתאים לנו? - לאחר צמצום החיפוש ל-3-4 אופציות בלבד יצרנו מיקוד שיקל עלינו מאוד בהמשך וימנע מאיתנו את תופעת "תפסת מרובה לא תפסת".
כעת נפנה למיפוי מקומות העבודה הפוטנציאליים שעשויים להזדקק לעובדים מהסוג בו אנחנו מתמקדים.

השלב השני בתהליך הוא בניית קורות החיים.
קורות החיים הינם קובייה הכרחית בתרשים הזרימה הקרוי חיפוש עבודה. לא נוכל להגיע לשלב ראיון העבודה או לכל שלב בוחן אחר מבלי שיש התאמה בין קורות החיים שלנו לדרישות התפקיד או לפרופיל המשרה.
יש לקחת בחשבון שקורות החיים הם בבחינת "כרטיס ביקור" אשר באמצעותו משווקים אנו את עצמנו אל מול המעסיק. מכיוון שכך, חשוב להבליט בקורות החיים את הניסיון הרלוונטי בו אנו מחפשים עבודה ולשנות כל קורות חיים בהתאם לתפקיד הספציפי שאליו הם מיועדים.
חשוב לזכור שמטרת קורות החיים היא אחת ויחידה לגרום לזימוננו לשלב הבא - ראיון העבודה.

רוצים לדעת עוד על כתיבת קורות חיים נכונה?

השלב השלישי בתהליך הוא שלב המיפוי והפעולה האקטיבית.
לאחר שהגדרנו במה אנו רוצים לעבוד, יש למפות את שלל מקורות המידע שבאמצעותם נסתייע בחיפוש עבודה ולמצות את כל הפוטנציאל בכל ערוץ וערוץ כולל פעולות אקטיביות של פניה לארגונים העשויים להיות רלבנטיים מבחינתנו ולהציע את עצמנו כעובדים מסורים עם הרבה מאוד מוטיבציה לעבוד.
• ניתן לחפש במקורות מידע מוכרים כגון מודעות בעיתונים, לוחות דרושים אינטרנטיים, אתרי אינטרנט של חברות מעניינות – ניתן לשלוח קו"ח באמצעות אתרי אינטרנט ייעודיים או ישירות למחלקות הגיוס של הארגונים הרלבנטיים.
• פנייה לחברות כ"א השמה שמהוות כלי מקצועי, יעיל ושאינו כרוך בהוצאה כספית.
• הפעלת קשרים אישיים (ויטמין P) - ניצול רשתות חברתיות כדוגמת מכרים, שכנים, קרובים, חברים קרובים וותיקים אשר יכולים להיות לנו ל"שגרירים" מצוינים.

השלב הרביעי בתהליך הוא שלב הראיונות והאבחונים.
לאחר ששלחנו כבר מספר קורות חיים, הגיע הרגע המיוחל - זומנו לראיון עבודה.
כל מאמצינו להגעה למעמד ראיון העבודה, בו ניתנת לנו האפשרות להציג את כישורינו בפני המעסיק, ירדו לטמיון אם לא נקפיד על מספר כללי יסוד:
• יש להגיע לראיון מוכנים - להקדים וללמוד על החברה והמשרה המוצעת מבעוד מועד.
• להכין ולתכנן את ההצגה העצמית שלנו באופן קצר ענייני ובעיקר להדגיש את הניסיון שלנו והיתרונות הרלבנטיים שלנו למשרה המוצעת.
• להתכונן ולהכין תשובות לשאלות נפוצות כמו תכונות חיוביות ושליליות, ציפיות שכר וכו'..
• להקפיד על הופעה התואמת את המשרה שאליה זומנו ומתאימה לסביבה הארגונית במקום העבודה המיועד.
• מומלץ לשבת זקופים, נינוחים, להביט למראיין בעיניים, לדבר בצורה ברורה ושוטפת - ובאופן כללי לשדר ביטחון – ככל שנגיע מוכנים יותר רמת הביטחון העצמי שלנו תגבר בהתאם.

לאחר שלב הראיון יתכן ונדרש למספר אבחונים נוספים אשר מהווים עבור המעסיק כלי נוסף "מחזק החלטה".
ישנם כיום 2 סוגי אבחונים שכיחים המקובלים בשוק העבודה: מרכזי הערכה וימי אבחון מרוכזים.
במידה ונדרשנו למרכז הערכה חשוב לזכור שמדובר באמצעי מיון נוסף המפגיש בין מספר מועמדים (אם לאותו תפקיד ואם לתפקידים שונים). במפגש זה רוצים להכיר אותנו לעומק, לכן יבחנו בעיקר מיומנויות בין- אישיות ויחסים בינאישיים.
האבחון נעשה תוך כדי משימות ותרגילים קבוצתיים, זוגיים ואישיים.

רוצים לדעת עוד על מרכזי הערכה ?

גם כאן ככל שנגיע מוכנים יותר עם הצגה עצמית מוכנה לאחר שהתאמנו עליה בפני חבר/ה כך נהיה נינוחים יותר בטוחים יותר עם רמת חששות ואי וודאות פחותים. ככל שנכיר יותר את הארגון ונדע עליו יותר פרטים כך יהיה לנו קל יותר בתרגילים ובסימולציות שנידרש לעשות. ככל שנדע יותר מה צפוי לנו נוכל לתכנן את המהלכים שלנו טוב יותר ולבצע את ההתאמות בין ההתנהגות שלנו לארגון הספציפי בו אנו מתעתדים לעבוד.

לאורך כל הדרך, חשוב שתהפכו את תהליך חיפוש העבודה לחלק משגרת חייכם.
שוק העבודה כיום הוא דינמי מאוד ולכן חשוב להתעדכן על בסיס קבוע אודות משרות חדשות. הקפידו להיות זמינים, בצעו מעקב אחר פניותיכם, חזרו והתעדכנו בנוגע לסטאטוס בו אתם נמצאים - הפגינו יוזמה ואכפתיות אך לא קוצר רוח והטרדה. זכרו שנדרש הרבה Follow Up לכל הפניות שלכם - אין טעם לפעול במצב של "שגר ושכח".

ולסיכום, עליכם ליזום ללא הרף, להפגין יצירתיות, להגיע מוכנים לכל שלב ושלב בתהליך ולבחון את עצמכם לכל אורך הדרך.

בהצלחה!